Sekatory w ogrodnictwie

przez | 10 maja, 2018

Sezon ogrodniczy w pełni, a wszyscy ogrodnicy dawno już wyjęli z szaf odpowiedni sprzęt- kosiarki, ukorzeniacz, spryskiwacze, sekatory poszły w ruch! Do podstawowych, najczęściej używanych w ogrodzie narzędzi należą sekatory, bez których przycinanie roślin byłoby znacznie utrudnione. Każdy szanujący się ogrodnik powinien posiadać sekatory różnych typów, które dostosowuje do przycinanych roślin. Ogólny podział obejmuje sekatory krótkie, przeznaczone do niewielkich roślin, długie, używane głównie do przycinania mniejszych gałęzi, oraz z wysięgnikiem, który pozwala na sięganie do gałęzi znajdujących się na dużej wysokości
Bardzo istotna jest jakość ostrzy. Sekatory słabej jakości mogą tylko uszkodzić pędy i doprowadzić do zniszczenia rośliny, dlatego nie warto inwestować w najtańszy sprzęt. Ostrze powinno być wykonane ze stali nierdzewnej, węglowej lub powlekanej, wówczas nie doprowadzi do zranienia pędu. Sekatory renomowanych producentów dają gwarancję wysokiej jakości i pozwalają bez obaw przycinać rośliny w ogrodzie. Warto zwrócić uwagę na okres gwarancji, jaki daje producent. Dobre sekatory mogą mieć gwarancję nawet na 25 lat, co bez wątpienia świadczy o tym, że wykonane są z bardzo dobrych i trudnych do uszkodzenia materiałów.
Sekatory powinny być wygodne i poręczne. Jeśli narzędzie do pracy nie leży dobrze w dłoni, może tylko ją utrudniać. Dlatego przed zakupem należy sprawdzić, jak sekator pasuje do dłoni i czy się z niej nie wyślizguje.
W sklepach ogrodniczych można znaleźć duży wybór sekatorów najróżniejszych rodzajów, a jeszcze więcej jest dostępnych w sklepach internetowych. Nawet wymagający ogrodnik powinien bez problemu znaleźć odpowiednie sekatory dla siebie. Warto zawsze porównywać oferty różnych sklepów. Sekatory wysokiej jakości kosztują nawet kilkaset złotych. Sklepy internetowe często oferują sekatory w niższych cenach niż sklepy stacjonarne, dzięki czemu klient może oszczędzić na zakupie nawet sporą kwotę. Przy zamówieniach o wyższej kwocie, sklepy internetowe często oferują darmową dostawę, co pozwala dodatkowo ograniczyć koszt zakupu. Dzięki temu, klient nie tylko otrzyma sekatory w atrakcyjniejszej cenie, ale też zostaną one dostarczone prosto do jego domu. Takie zakupy są praktyczne, wygodne i szybkie. Wadą jest tylko czas oczekiwania na dostawę, więc jeśli sekatory są pilnie potrzebne, lepiej kupić je w miejscowym sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *